کتی که تولید آن روی شکل لباس تاثیر دارد

کت ها در مواد مختلفی تولید می شوند که هر یک بر شکل و هدف لباس تأثیر می گذارد:

پنبه: یک الیاف طبیعی که کرکی، نرم، مبل راحتی 8 نفره عایق عالی است و می تواند در رنگ های مختلف رنگ آمیزی شود. پنبه ضد آب نیست و محافظت خوبی در برابر باد ارائه نمی دهد.
چرم: مواد چرم از دباغی پوست انواع مختلف کاپشن خلبانی اصل امریکا حیوانات ساخته می شود. برخی از چرم ها به رنگ سیاه یا قهوه ای رنگ می شوند، اگرچه چرم عموماً از نظر رنگ بسیار محدود است. چرم طبیعی ضد آب نیست، اما چرم مصنوعی ساخته شده از پلاستیک ضد آب و نرم است.

پشم: پشم یک ماده گرم، سنگین و سنتی است که آن را به انتخاب مناسبی برای کاپشن های زمستانی تبدیل می کند. همچنین ترکیبات پشمی وجود دارد که پشم را با مواد اکریلیک یا پلی استر ترکیب می‌کند تا نرم‌تر یا انعطاف‌پذیرتر شود.

کاپشن
ترمه: ترمه نوعی پشم است که از نژادهای خاصی از بزها از جمله بزهای ترمه گرفته می شود. کیفیت بالاتری نسبت به پشم استاندارد دارد زیرا به طور کلی قوی تر، نرم تر و عایق تر است.
پشمک: پشمک یک پارچه کاملاً مصنوعی است، به این معنی که کاملاً با الیاف پلاستیکی پلی استر ساخته شده است. یک ژاکت پشمی نرم، عایق و قابل تنفس است که آن را به یک انتخاب رایج برای یک کت زمستانی تبدیل می کند.
شِرلینگ: مواد قیچی پوست گوسفند یا پوست لباس دخترانه زنانه شیک مجلسی ارزان مد روز بره فرآوری شده با پشم باقی مانده است و پارچه ای را ایجاد می کند که یک طرف آن جیر و از طرف دیگر خز دارد. ژاکت های شرلینگ بسیار قابل تنفس و انعطاف پذیر هستند و می توانند بسیار سنگین باشند. همچنین ترکیبات برشی مصنوعی وجود دارد که به پارچه گرما یا نرمی می بخشد.
پلی استر: ماده ای بر پایه پلاستیک است شلوار مازراتی مشکی که نرم و مقاوم در برابر آب است. این معمولاً یک ماده بسیار سبک است و اغلب در بادشکن ها استفاده می شود، اما پلی استر به تنهایی نازک است و بهترین عایق نیست.

 • منابع:
  1. 18 Types of Jackets: A Guide to Jacket Styles
 • تبلیغات: 
  1. اولین مبلی که به کره مریخ برده شد، متعلق به چه کسی است؟
  2. با فوت و فن ساده پولدارترین فرد جهان شوید
  3. با دوچرخه جریان الکتریکی را افزایش دهید!
  4. افزایش 99 درصدی حقوق بازنشستگان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.