قهوه موکا کاله خطر نقرس در مردان را افزایش می دهد

قهوه موکا کاله علاوه بر تقویت موقتی در فعالیت مغز و حافظه، مصرف منظم قهوه ممکن است به جلوگیری از زوال شناختی مرتبط با بیماری آلزایمر و سایر انواع زوال عقل کمک کند.

در یک مطالعه امیدوارکننده فنلاندی، محققان دریافتند که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز در میانسالی با کاهش 65 درصدی خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل در سنین بالاتر مرتبط است.

جالب توجه است که نویسندگان مطالعه تأثیر نوشیدن چای را بر زوال شناختی نیز اندازه‌گیری کردند، اما هیچ ارتباطی پیدا نکردند.

چندین نظریه در مورد اینکه چگونه قهوه ممکن است به پیشگیری یا محافظت در برابر زوال شناختی کمک کند وجود دارد.

کافئین از ایجاد پلاک بتا آمیلوئید که ممکن است به شروع و پیشرفت آلزایمر کمک کند، جلوگیری می کند.

محققان همچنین معتقدند که از آنجایی که نوشیدن قهوه ممکن است با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 که یک عامل خطرزا برای زوال عقل است، مرتبط باشد، خطر ابتلا به زوال عقل را نیز کاهش می دهد.

یک مطالعه برجسته هلندی که داده‌های بیش از 37000 نفر را در یک دوره 13 ساله تجزیه و تحلیل کرد.

نشان داد که مصرف‌کنندگان متوسط قهوه (که بین دو تا چهار فنجان در روز مصرف می‌کنند) در مقایسه با قهوه‌های سنگین یا سبک، 20 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند. افرادی که قهوه می نوشند و افرادی که نمی نوشند.

قهوه

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد قهوه ممکن است با محافظت در برابر آسیب شریانی ناشی از التهاب از سلامت قلب حمایت کند.

قهوه ممکن است به مهار برخی سرطان ها کمک کند.

مردانی که قهوه می نوشند ممکن است در خطر کمتری برای ابتلا به سرطان تهاجمی پروستات باشند.

علاوه بر این، تحقیقات جدید دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان می دهد که نوشیدن چهار فنجان یا بیشتر قهوه در روز خطر ابتلا به سرطان آندومتر را در زنان تا 25 درصد در مقایسه با زنانی که کمتر از یک فنجان در روز می نوشند، کاهش می دهد.

محققان همچنین بین نوشیدن منظم قهوه و میزان کمتر سرطان های کبد، روده بزرگ، سینه و رکتوم ارتباط پیدا کرده اند.

پلی فنول ها، فیتوکمیکال های آنتی اکسیدانی موجود در قهوه، خواص ضد سرطان زایی را در چندین مطالعه نشان داده اند و تصور می شود که به کاهش التهابی که می تواند مسئول برخی از تومورها باشد، کمک می کند.